עמותת מטפסי תל אביב

הפעילות בקיר משלבת פעילות עממית וספורטיבית הישגית (ספורט הטיפוס הוא ספורט אולימפי) לצד פעילות קהילתית למען הקהילה הכוללת טיפולים לילדי הסובלים מפיגור/אוטיזם, וכן טיפול בנכי צה"ל ובחיילים הסובלים מפוסט טראומה.

פעילות הישגית

  • אלוף ישראל לשנת 23/24 – יוני כץ.

  • להפועל מטפסי תל אביב 3 תארים באליפות הבוגרים ישראל בטיפוס עונה 23/24.

  • להפועל מטפסי תל אביב 6 תארים באליפות הנוער ישראל בטיפוס עונה 23/24.

  • זכייה בתחרות בינלאומית – מקום 3 באירופה.
  • 6 ספורטאים ממועדון הטיפוס הפועל מטפסי בסגל נבחרת ישראל.

  • נבחרת הטיפוס ההישגית הגדולה ביותר בישראל.

  • 300 ילדים וילדות בחוגי הטיפוס בגילאים 5-17.

  • המתחם מארח תחרויות לאומיות ובין לאומיות לטיפוס.

פעילויות בקהילה:

פעילות טיפוס היא פעילות יחודית הידועה כמחזקת את הביטחון העצמי, את הריכוז, הבריאות הנפשית והשלווה הרוחנית, ואנחנו מקפידים להקצות זמן משמעותי מהפעילות לטובת הקהילה. מאז פרוץ מלחמרת חרבות ברזל, הדרישה לפעילות לטובת פצועי צה"ל והלומי קרב עלתה, וקיר הטיפוס משמש כחלק אינטגרלי ממערך החוסן הציבורי של צה"ל ושל העורף בישראל.

שיקום חיילים שנפצעו במלחמת חרבות ברזל:
מיזם "עלה קרב" שיתוף פעולה עם המחלקה השיקומית באיכילוב לשיקום חיילים שנפצעו במסגרת מלחמת חרבות ברזל. השיקום הוא שיקום גופני ונפשי, באמצעות תרגילי טיפוס המבוצעים עם פיזוטרפיסט מוסמך בקיר.

טיפול בחיילים הסובלים מפוסט טראומה – במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת 'אחים לחיים' – אנחנו מארחים פעילות טיפוס שמטרתה חיבור אבות שסובלים מפוסט טראומה לילדיהם דרך ספורט הטיפוס. הפעילות מתקיימת בקבוצות בליווי מדריכים מוסמכים, כאשר כל זוג (אב ובן) מקבלים קורס של 10 מפגשים.

סדנאות לנוער בסיכון :
כחלק משיתוף פעולה שיזמנו עם עמותות וארגונים, אנו מארחים ימי כיף לנוער בסיכום, תוך דגש על יצירת תחושת מסוגלות עבור ילדים מאוכלוסיות חלשות.

עידוד נשים לטיפוס:
 אנחנו מאמינים כי הגדלה וחשיפה של נשים וילדות לתחום הטיפוס ולספורט בכלל, תורמת לפיתוח יכולות חשובות שמסייעות לנשים להשתלב טוב יותר בחברה. ילדות שמטפסות ועוסקות בפעילות גופנית נוטות לפתח כישורים חשובים כגון יכולות גופניות, ריכוז, התמדה, כח רצון, איתנות, עבודת צוות ומנהיגות – כישורים אלה, עוזרים לנשים להתקדם במסלולי החיים ולהגיע לעמדות מפתח בחברה הישראלית ומסייעים להפוך את החברה למגוונות ושוויונית יותר.

פעילויות קהילה נוספות במתחם:
המתחם מארח מדי שבוע פעילות קהילתית מתחלפת כגון: "זכרון בסלון", הרצאות, קורסי החייאה , קורסי הכנה לידה וכו'

 

נגישות